Aktualności

Życzenia wielkanocne 2020

 Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.Aby ten szczególny czas wniósł do Państwa serc spokój, ciepło i nadzieję....   Zarząd Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej

Prawidłowe mycie rąk

Mycie rąk skutecznie chroni przed zakażeniem koronawirusem. Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego.

Dziękujemy za Biofilm 2019!

Podziękowanie za uczestnictwo w XI Sympozjum Naukowym z cyklu: Biofilm tworzony przez drobnoustroje w patogenezie zakażeń, które odbyło się w dniach 14-16.11.2019 w Kudowie Zdroju

V Noc Laboratoriów

Podsumowanie zajęć pt. „Zobacz i poznaj otaczający Cię MikroŚwiat” w ramach V Nocy Laboratoriów

Konkurs dla MŁODYCH NAUKOWCÓW

Podczas tegorocznej edycji sympozjum z cyklu: „Biofilm tworzony przez drobnoustroje w patogenezie zakażeń” odbędzie się konkurs dla Młodych Naukowców. Serdecznie zachęcamy do zapisów!

Biofilm 2019 – Program Sympozjum

Przedstawiamy Państwu oficjalny program tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Sympozjum z cyklu: Biofilm tworzony przez drobnoustroje w patogenezie zakażeń.

Rejestracja na Biofilm 2019

Serdecznie zachęcamy do rejestracji na XI Ogólnopolskie Sympozjum z cyklu: „Biofilm tworzony przez drobnoustroje w patogenezie zakażeń”, które odbędzie się 14 -16 listopada 2019 roku w Kudowie-Zdroju.

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr. Zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Radości, która pozwala lżej oddychać I szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie....

Ok. 500 uczestników na I Forum Zakażeń. Rejestracja już zamknięta

Rejestracja na konferencję I Forum Zakażeń została już zamknięta – w wydarzeniu będzie uczestniczyło ok. 500 specjalistów różnych dziedzin, którzy w swojej codziennej pracy zawodowej spotykają się z problematyką zakażeń. Konferencja uzyskała certyfikat Infarmy.

Zapraszamy na Biofilm 2019!

Konferencja odbędzie się w terminie 14-16 listopada 2019 r. w Hotelu Verde Montana w Kudowie Zdroju. Na spotkanie zapraszamy wszystkich tych, którzy w swojej codziennej praktyce spotykają się z problemami wynikającymi z trudności diagnostycznych i terapeutycznych w przypadku utworzenia biofilmu przez drobnoustroje, w różnych zakażeniach.

Zapraszamy na I Forum Zakażeń!

4-6 kwietnia 2019 roku odbędzie się I Forum Zakażeń, interdyscyplinarna konferencja organizowana przez Evereth Publishing, wydawcę „Forum Zakażeń”. Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest ekspert w dziedzinie mikrobiologii, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw – wiceprezes Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej. TMK jest patronem honorowym tego wydarzenia.

Biofilm 2018: relacja z jubileuszowego X Sympozjum

7-19 maja w Kudowie Zdroju odbyło się X Jubileuszowe Sympozjum Biofilm, zrzeszające specjalistów z różnych dziedzin, których łączy wspólny cel: ograniczanie ekspansji drobnoustrojów. Konferencja była okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, poznania wyników najnowszych badań nad biofilmem oraz wysłuchania wykładów wybitnych autorytetów.

Zapraszamy na Biofilm 2018!

Z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich Państwa na jubileuszowe X Sympozjum z cyklu Biofilm tworzony przez drobnoustroje w patogenezie zakażeń. Konferencja odbędzie się 17-19 maja w Kudowie Zdroju. Oficjalna strona konferencji: www.biofilm.com.pl.

Ogłoszenie o Walnym Sprawozdawczym Zebraniu Członków za 2015 r.

Zarząd Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej działając na podstawie art. & 14 punkt 1 Statutu zwołuje na dzień 13 czerwca 2016 roku Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków, które  odbędzie się  w  godz.11.00-12.30 we  Wrocławiu,  w Sali Seminaryjnej  Zakładu  Mikrobiologii  Farmaceutycznej i Parazytologii Uniwersytetu Medycznego,  50-566 Wrocław, ul. Borowska  211a (parter, II budynek).

Biofilm 2016 – IX Ogólnopolskie Sympozjum

Mamy przyjemność po raz kolejny zaprosić Państwa na IX już Sympozjum Naukowe poświęcone zakażeniom związanym z wytwarzaniem biofilmu przez drobnoustroje, które odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2016 roku.

„Forum Zakażeń” w nowej ocenie MNiSzW – 5 punktów

Niezmiernie miło nam poinformować, że czasopismo „Forum Zakażeń” w obecnej ocenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 18 grudnia 2015 roku uzyskało 5 punktów, co daje ocenę o 1 punkt wyższą w stosunku do poprzedniej.

Ogłoszenie o Walnym Sprawozdawczym Zebraniu Wyborczym za rok 2014

Zarząd Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej działając na podstawie art. & 14 punkt 1 Statutu zwołuje na dzień 15 czerwca 2015 roku Walne Sprawozdawczo – Wyborcze Zebranie Członków, które  odbędzie się  w  godz.13.30-15.00 we  Wrocławiu,  w Sali Seminaryjnej  Zakładu  Mikrobiologii  Farmaceutycznej i Parazytologii Uniwersytetu Medycznego,  50-566 Wrocław, ul. Borowska  211a (parter, II budynek).

Ogłoszenie o Walnym Sprawozdawczym Zebraniu TMK za rok 2013

Zarząd Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej działając na podstawie art. & 14 punkt 1 Statutu zwołuje na dzień 23 czerwca 2014 Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków, które odbędzie się w godz.11.30-13.00 we Wrocławiu, w Bibliotece Katedry i Zakładu Mikrobiologii U.M. (I piętro), przy ul. Chałubińskiego 4.

„Forum Zakażeń” w nowej ocenie MNiSzW – 4 punkty

Z wielką radością i satysfakcją zawiadamiamy, że zgodnie z wynikami aktualnej oceny czasopism naukowych MNiSzW, opublikowaną dniu 17 grudnia 2013, dwumiesięcznik „Forum Zakażeń” uzyskał sumaryczną ocenę 4 punktów za publikację pracy w naszym czasopiśmie.

Ogłoszenie o Walnym Sprawozdawczym Zebraniu Członków – 7.06.2013 r.

Zarząd Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej działając na podstawie art. & 14 punkt 1 Statutu zwołuje na dzień 07 czerwca 2013 Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków, które  odbędzie się  w  godz.18.15 -19.15 w Kudowie Zdroju, w  Sali Konferencyjnej Hotelu Verde Montana, ul. 1-go Maja 25a podczas  VI Sympozjum „Biofilm tworzony przez drobnoustroje w patogenezie zakażeń”.

Ogłoszenie o Walnym Sprawozdawczym Zebraniu Członków – 21.06.2012 r.

 Zarząd Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej działając na podstawie art. & 14 punkt 1 Statutu zwołuje na dzień 21 czerwca 2012 Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków, które  odbędzie się  w  godz.10.00 -13.00 we  Wrocławiu,  w  Bibliotece  Katedry  i  Zakładu  Mikrobiologii  A.M.  (I piętro),  przy  ul. Chałubińskiego 4.

Ogłoszenie o Walnym Sprawozdawczym Zebraniu Członków – 2.06.2011 r.

Zarząd Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej działając na podstawie art. & 14 punkt 1 Statutu zwołuje na dzień
02. 06. 2011 – Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków, które odbędzie się w godz.14.00 -15.30 we Wrocławiu,
w Sali Konferencyjnej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej we Wrocławiu ul. Matejki 6.

Biofilm 2010: IV Ogólnopolskie Sympozjum

Tegoroczne sympozjum pt. „Biofilm tworzony przez drobnoustroje w patogenezie zakażeń” organizowane przez Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej oraz Katedrę i Zakład Mikrobiologii Akademii Medycznej we Wrocławiu jest już czwartą z tego cyklu konferencją, której tematyka została zadedykowana problematyce biofilmu bakteryjnego i grzybiczego.