Rejestracja na konferencję I Forum Zakażeń została już zamknięta – w wydarzeniu będzie uczestniczyło ok. 500 specjalistów różnych dziedzin, którzy w swojej codziennej pracy zawodowej spotykają się z problematyką zakażeń. Koferencja uzyskała certyfikat Infarmy.

Przewodniczącą Komitetu Naukowego konferencji jest dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw., Wiceprezes Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej. Pani prof. dr hab. n. med. Anna Przondo-Mordarska, Prezes TMK, poprowadzi podczas I Forum Zakażeń bardzo ważny panel dyskusyjny pod hasłem „Aktualne zadania członków zespołów zakażeń szpitalnych”. Z wykładami podczas konferencji wystąpią także: dr n. med. Beata Mączyńska (Sekretarz TMK), dr n. med. Beata Kowalska-Krochmal (Członek Zarządu TMK) oraz dr n. med. Adam Junka (członek TMK). 

Patronem honorowym konferencji jest Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej, a głównym patronem medialnym jest czasopismo Forum Zakażeń, oficjalny dwumiesięcznik naszego Towarzystwa.

Marzenna Bartoszewicz

Fot. Evereth Publishing

– Przez 9 lat istnienia czasopisma „Forum Zakażeń” w formie papierowej i elektronicznej staraliśmy się propagować ideę kontroli, ograniczania oraz leczenia zakażeń – powiedziała dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw. w rozmowie z Evereth News. W tym czasie nagromadziło się bardzo dużo nowych tematów, które staramy się omawiać, nie tylko w formie artykułów, ale również w formie bezpośredniej wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami, pielęgniarkami, mikrobiologami i decydentami zajmującymi się problematyką szeroko pojętych zakażeń drobnoustrojami. Stąd pomysł na konferencję – aby móc na żywo podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami, a także zapoczątkować opracowywanie nowych konsensusów dotyczących profilaktyki i postępowania ograniczającego zakażenia.

I Forum Zakażeń: wyzwania w leczeniu i profilaktyce zakażeń

Premierowa edycja konferencji Forum Zakażeń odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2019 r. w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka, w oddalonej o 40 km od Warszawy Jachrance. Wydarzenie to będzie miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z problematyką zakażeń przez specjalistów różnych dziedzin. Znamienne dla konferencji jest interdyscyplinarne podejście do zagadnienia, które obejmuje ciekawe wykłady, panele dyskusyjne i praktyczne warsztaty, na których zostaną zaprezentowane nowości i skuteczne rozwiązania w profilaktyce i leczeniu zakażeń w szerokim pojęciu.

Zapraszamy do przeczytania także: