Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej już po raz drugi objęło patronatem honorowym konferencję II Forum Zakażeń – prestiżowe ogólnopolskie wydarzenie, które połączy specjalistów różnych dziedzin w ramach trudnej i aktualnej tematyki zakażeń. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia 2020 r. w Hotelu Warszawianka w Jachrance. Zachęcamy do rejestracji na stronie: www.fz2020.pl.

Podczas konferencji II Forum Zakażeń głos w kwestii profilaktyki i leczenia zakażeń w Polsce zabiorą przedstawiciele różnych środowisk polskiej i europejskiej ochrony zdrowia. Wśród nich znajdą się również przedstawiciele naszego Towarzystwa. Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw., Wiceprezes TMK. 

Przestrzeń do merytorycznej, interdyscyplinarnej dyskusji

Konferencja Forum Zakażeń już po raz drugi będzie przestrzenią do dyskusji na temat nowych rozwiązań w leczeniu zakażeń i ma stać się inspiracją do tworzenia nowych standardów w polskich szpitalach. Pierwsza edycja wydarzenia zgromadziła ponad 500 uczestników różnych specjalności.

Eksperci z Polski i Europy

Patronat honorowy nad konferencją II Forum Zakażeń objęli prócz Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej: Polskie Towarzystwo Lekarskie, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Europejskie Stowarzyszenie „Czyste Leczenie”, Stowarzyszenie na Rzecz Badania i Leczenia Sepsy „Pokonać Sepsę”, Małopolskie Stowarzyszenie Komitetów i Zespołów ds. Zakażeń Szpitalnych, Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej, Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej, Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych, Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki oraz Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran.

Organizatorem wydarzenia jest wydawnictwo naukowe Evereth Publishing, które jest autorem m.in. prestiżowego cyklu konferencji Forum Leczenia Ran i wydawcą m.in. czasopisma „Forum Zakażeń”. W Komitecie Naukowym II Forum Zakażeń zasiadają autorytety w dziedzinie zakażeń i nie tylko: http://fz2020.pl/komitet-naukowy/.

Więcej informacji i panel rejestracyjny:
www.fz2020.pl

 

Obejrzyj film z I edycji Forum Zakażeń:

 

Zarejestruj się na II Forum Zakażeń:

 

Zapraszamy do przeczytania także: